Antigua & Barbuda Vatandaşlık Programi

Antigua and Barbuda Citizenship by Investment

Antigua And Barbuda Citizesnhip


Antigua; yatırımcı, girişimci ve ailelere Antigua Ulusal Kalkınma Fonu’na  (NDF) katkıda bulunmaları veya gayrimenkul ya da ticari yatırım yapmaları karşılığında benzer şekilde vatandaşlık kazandırmaktadır. Bu program kapsamında elde edilen vatandaşlık; Schengen bölgesi, Birleşik Krallık ve Kanada dahil olmak üzere önemli hareketlilik haklarıyla birlikte yaşam boyu olarak verilmektedir.   Yeni  vatandaşlarin vergi sistemi Antigua ve Barbuda vatandaşı; yabancı gelir, varlık, veraset ve intikal ve değer artış vergisinden muaftır.      


Ülkede öne çıkanlar

BAŞKET: Saint John's DILLER: Ingilizce ve Antiguan creole
VIZESIZ ÜLKELER: Schengen Bölgesi, Birleşik Krallık ve Rusya dahil 150 ülke          PARA BIRIMI: ECD $
TOPLAM ALAN: 442,6 km2 NÜFUS: 100,963
EN YAKIN ÜLK: Montserrat ZAMAN DILIMI: Doğu Karayipler Zaman Dilimi (UTC -04:00)


Yasal Zemin

2014 Yatırım Düzenlemeleri ile Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı için parlamento onayını takip ederek kurulmuştur. Antigua ve Barbuda’da Yatırımla Vatandaşlık programına ilişkin Düzenlemeler, 2014 Yatırımla Vatandaşlık Yasasının 6. Fasılında yer almaktadır. Bu hükümler, hükümetin vatandaşlığı parlamento kararı ile belirlenen kriterlere uygun olan kişilere verdiği bir programı yürütmesine olanak tanır.  


Avantajlar

  • Ülkede yaşama ve çalışma hakkı
  • Çift Vatandaşlık İmkanı Vatandaşlıktan Önce İkamet Zorunlu Değil
  • Schengen Bölgesi, Birleşik Krallık ve Rusya dahil 150 ülke
  • Hızlı Süreç;  3 ay
  • Asgari Vergilendirme


Uygunluk

Bakmakla yükümlü olunan uygun kişiler, eş ve tanınmış bir akademik kurumda tam zamanlı, 26 yaş altında, mali olarak bağımlı çocukları içerir. 65 yaş üzerindeki ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar da bu program kapsamıda vatandaşlık alma hakkına sahiptir. Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programına hak kazanmak için ana başvuru sahibinin şunları yapması gerekir: Ulusal Kalkınma Fonu (NDF), Antigua girişimini desteklemek amacıyla kurulan, kar amacı gütmeyen bir fondur. Tek bir başvuru sahibi veya 4 ya da 4’ten az kişilik bir aile için en az bağış miktarı 100.000 ABD Dolarıdır Başvuru sahipleri, en az yatırım miktarı 400.000 ABD Doları olan ve en az 5 yıl tutulması gereken gayrimenkul yatırımını da seçebilir. Ana başvuru sahibi, Antigua’da onaylanmış bir ticari yatırımda da bulunabilir. Tek bir yatırımcı için en az yatırım miktarı 1.500.000 ABD Dolarıdır ve uygun bir yatırımdaki ortak yatırım ise, her bir yatırımcının en az 400.000 ABD Doları yatırım yapması şartıyla, en az 5.000.000 ABD Doları gerektirir. UYGUNLUK .


Süreç Ve Zaman çizelgesi
Neden Bizimle çalısmalısınız ?


Daha fazla bilgi talep edin
Please send me legal and other updates

Anahtar Kontaklar

Dr Jean-Philippe Chetcuti

Managing Partner

+356 22056411

İlgili Uygulama Grupları
İlgili Fırsatlar