Dominika Vatandaşlığı Programi

2 ay içerisinde Yatırım Yolu ile Vatandaşlık

Dominika Vatandaşlığı Programi


Aynı zamanda Karayiplerin Doğa Adası olarak da bilinen Dominika Milletler Topluluğu Martinique ve Guadeloupe adaları yakınlarında yer alan bağımsız bir devlettir. Eski bir Britanya kolonisi olan Dominika, Britanya Milletler Topluluğu, Amerikan Eyaletleri Organizasyonu, Caricon ve aynı zamanda Birleşmiş Milletler üyesidir. Yatırım Yoluyla Dominika Vatandaşlığı Programı bir hükümet fonu ya da gayri menkule yapılacak bir yatırım karşılığında yatırımcılara ve ailelerine vatandaşlık sağlamaktadır. Bu program kapsamında elde edilen vatandaşlık ile gelecek nesillere aktarılabilen ömür boyu tam vatandaşlık hakkından faydalanılmaktadır.


Ülkede öne çıkanlar

BAŞKET: Roseau DILLER: Ingilizce, Fransızca
VIZESIZ ÜLKELER: AB serbest dolaşım- sınırlama yok            PARA BIRIMI: ECD $
TOPLAM ALAN: 750 km² NÜFUS: 72,703
EN YAKIN ÜLK: Martinique, Guadeloupe 96.4 km ZAMAN DILIMI: Doğu Karayipler Zaman Dilimi (UTC -04:00)


Yasal Zemin

Yatırım yoluyla Dominika Vatandaşlığı Programı 1993'ten beri yürürlüktedir ve yasal olarak Dominika Anayasası'na yer bulmaktadır. Bu program Dominika Anayasası'nın 101. Paragrafları ve Dominika Vatandaşlık Yasası'nın 8 ve 20 (1). Paragraflarına dayanmaktadır


Avantajlar

 • Hızlı Süreç
 • Minimal vergilendirme
 • Çifte vatandaşlık izni
 • Aile üyeleri dahil
 • Gizli Başvuru Süreci
 • AB, Birleşik Krallık, Hong Kong dahil 137 ülkeye Vizesiz seyahat

 


Uygunluk

 • Yatırım yoluyla Dominika Vatandaşlığı Programı için başvuru yapan asıl başvuru sahibinin 21 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 •  Başvuru sahiplerinin INTERPOL ve diğer uluslararası merciler tarafından doğrulanan temiz bir adli sicil kaydı sunmaları gerekmektedir. 
 • Yatırım yoluyla Dominika Vatandaşlığı Programı için başvuru yapan asıl başvuru sahibinin: Ekonomik Çeşitlilik Fonu'na ya da Gayri Menkul yatırımı yapması gerekmektedir
  • Ekonomik Çeşitlilik Fonu'na ya da :
   • EDF yatırımı bu program kapsamında vatandaşlık elde etmeye yönelik en hızlı yol olarak görülmektedir. EDF ülke ekonomisinin çeşitlendirilmesi yoluyla ülkenin gelişmesi ve güçlendirilmesi amacıyla kurulmuştur. Bu seçenek kapsamındaki minimum katkı payı başvuruya dahil edilen bağımlı birey sayısına bağlı olarak değişmektedir. Tek bir başvuru sahibinin 100.000$ tutarında geri ödenmez bir yatırım yapması gerekmektedir. Ana başvuru sahibinin ve eşinin dahil olduğu bir aile başvurusu için 175.000$ tutarında geri ödenmez bir yatırım yapmayı gerektirmektedir. Ana başvuru sahibinin, eşinin 18 yaşın altındaki iki çocuğunun dahil olduğu bir aile başvurusu için 200.000$ tutarında geri ödenmez bir yatırım yapmayı gerektirmektedir. Ailedeki buna ek her bir bağımlı birey için 50.000$ tutarında ekstra yatırım yapılması gerekmektedir.  
    UYGUNLUK
  • Gayri Menkul yatırımı:
   • Yatırım yoluyla Dominika Vatandaşlığı Programı kapsamında vatandaşlık hakkı kazanmak için, bir asıl başvuru sahibi gayri menkul yatırımı yapmaya karar verebilir. Söz konusu gayri menkulün asgari 200.000$ değerinde olması ve minimum 3 yıl süresince elde tutulması gerekmektedir. Bu mülk satın alma tarihinden 5 yıl sonra yeniden satılmaya uygun hale gelir.


Süreç Ve Zaman çizelgesi
Neden Bizimle çalısmalısınız ?


Daha fazla bilgi talep edin
Please send me legal and other updates
Referans Materyaller

Anahtar Kontaklar

Dr Jean-Philippe Chetcuti

Managing Partner

+356 22056411

İlgili Uygulama Grupları
İlgili Uygulamalar
İlgili Fırsatlar